Maraton başlıyor mu ne !!!


Merhabalar nasılsınız ?
Ben nasıl mıyım ?
Pazartesi okul kursunun başlayacak olması beni sinir etti açıkçası hiç gitmek istemiyorum oysaki  😭Tatilim bu sene biraz iyi gitmiyor sanki lanet okuldan kurtuldum derken arkadaşım pazartesi saat kaçta geleceksin dedi ?
Sonra takvime baktım bugün 23 ve 25 kurs vardı ya diğerek nidalandım.


Tatil ,
Sabah 6  da kalkma derdi yok .
Ev ahalisiyle kahvaltı ,
Annenin tatil işgencesi ,
İki adet baş belası kardeş ve kumandayı hiç bırakmayıp akşamları 3 haber birden izleyip sonra türkü açan dedemle , yaz dizilerini beğenmemem ve
bunların yanında iyi geçen günlerim .
Tatil bu yaz bunaltıcıydı sanki bir şey anlamdım .
Hep uyumak istedim uyumayı pek sevmeme rağmen .
(Uyutmadılar sağolsun ev ahalisi )
Tatil iyi mi kötü mü anlamadım yani birde üzerine kardeşimin ameliyat olması ...
( Ve bunun gibi türlü şeyler)Okul kapandı ama bugün okulla alakası olmayan arkadaşımın bile kursa gidelim diye mesaj atması .
Artık maratonunda başladığının bir işaretiydi . 
Aslında kursa yazılma sebebim en sevdiğim hocam olan matematik hocamın kurs verecek olmasıydı .
Çok eğlenceli olacaktı benim için ancak bugün öğrendim ki az kişi matematik hocamı seçtiği için sınıf açılmamış ve başka hoca dersime girecekmiş.😖
Kursa gitmek istemiyorum ama YGS ve LYS benim hayatımı belirleyecek .
Olmak istediğim meslek .
Kursun tek avantajlı yanı okulumun yanında sahil olması kurs çıkışı  ver elini sahil .

Şimdi gerçekten maraton başlıyor mu !!!
Peki ya blog 2 yıl buralarda olamayacağım anlamına mı geliyor .
Daha iki sene var bu tatili eğlenceli bir şekilde geçirip bol bol yazacağım .
Buradan abi ablalarıma sesleniyorum bana YGS ve LYS konusunda tavsiyeler verir misiniz ?Görüşmek üzere tavsiyelerizi bekliyorum. 

Yorumlar

 1. Ah ah! Ben de bu sene 12. sınıf oluyorum. Sıfır hazırlık durumundayım. Allah hepimize sabır ve başarı versin. Başka bir şey diyemeyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Little Black Eyes ,
   Amin bende 11 .sınıf oluyorum ama iste ev ,öğretmen bir sürü insanlar tarafından baskıdayım mahalleden tanıdığım 12. Sınıfa geçenler hep başla bizde 11. Sınıfa geçerken başlamıştık.
   Sen hangi derslere çalıştın ?
   Gibi sorularla yüzleştim.
   Amin inşallah istediğimiz yerlere varırız.

   Sil
 2. Selam! Ben son sınıfa geçtim. 11'e geçtiysen 10. Sınıf matematiğini tekrar et. Çünkü lys için çok önemli. YGS illa kapanıyor çünkü yıllardır gördüğümüz şeyler ve ygs süreci çok uzun lys 4 ay. Halbuki lys konuları daha ağır. Bu yüzden 10. Sınıf matematiğini falan halletsen yeter. Şimdiden ygs kasarsan çok bunalırsın çünkü 9 ay boyunca onu çözeceksin zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende YGS tekrarı yapıyordum .
   Bana YGS tekrarı yapmamı önermişlerdi.
   Senin tavsiyeni de dinleyerek 10. sınıf matematik tekrarı da yaparım.
   Tavsiyen için teşekkür ederim.

   Sil
 3. Bende haftaya başlıyorum :'((((
  Yazı çok güzel olmuş♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Marshmallow :)
   Yorumun için teşekkür ederim :)
   Sahada iyi çalışmalar inşallah istediğin liseye gidersin :)

   Sil
 4. 11. sınıfta çalışmaya başlaman harika bir şey. Ama denildiği gibi 10. sınıf tekrarı yaparsan senin için çok iyi olur. Lys çok önemli bildiğin üzere ygs matematiğe mayıs gibi filan da başlasan halledebilirsin Allahın İzniyle. Başarılar diliyorum canım. Bu sene ki derslerinde çok önemli. Eğer 11. sınıf derslerinin büyük bir kısmını halledersen senin için çok iyi olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten dershaneye yazıldım eylülde YGS çalışmaya başlayacağım .
   Ama aynı şekilde 11.sınıfıda sıkı tutmak gerek bu da çok yorucu olacak hem okul hem dershane 11. Sınıfa bir yandan çalışıp bir yandan da 9 . sınıf tekrar edeceğim.
   Ben ama sayılar konusunda çok unutkanım yani matematikte konuları çabuk unutuyorum iste sorunda orada birde tabi fizik var ona sıfırdan çalışmalıyım.
   11. Sıkı sıkıya çalışmalıyım bu 2 yıllık maraton benim için çok yorucu olacak umarım bu yıl bol bol yazılarınızı okuyabilirim.
   Duygusallastım bir an sizlere çok alıştım ben ya .
   Tavsiyen için teşekkür ederim.

   Sil
 5. ayy ev çok kalabalık sizin yaaa. maraton hayırlı olsun. ama bak ders çalışırken bile arada gelip merhaba dersin olur mu yaaa :) geçen gün merolina sarrest yazmıştı okumuşsun sen, du ygs lys en yeni girenlere sorayım ben bi. sana yardım ederler, blogçular :) ben de yazarım çalışma öğütleriii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep :)
   Ev kalabalık ama büyükte o yüzden ders calişmamda bir sorun olmaz .
   İnşallah hayırlı olur.
   Tabiki de arada sana ve diğer blogger arkadaşlarıma merhaba diyeceğim özellikle sana bu yaz iyi arkadaş olduk ,birbirimizi tanıdık .
   Çalışma öğütlerimi 😭
   Deep duygulandım ya gözlerim doldu yaparsan sevinirim yapmazsanda sorun değil mahalleden tanıdıklarına da sorarım sen kafana takma çok teşekkür ederim :)

   Sil
 6. dur şimdi aklıma gelmişken, yutupta mat videoları var. çok faydalııı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep :)
   Biliyorum bende zaten oradan çalışıyorum .
   Yine çok teşekkür ederim çok düşünceli birisin :)
   İyi ki varsın Deep ...

   Sil
 7. ayy bak sınava dek arada gelip anlatırsın yaa, seni motive ederiz kiii :) öğütler yazcam, sınava girenler de aklımda, önümüzdeki günlerde. tercihlere de bakarız seneyeee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep :)
   Bak gerçekten aglatcan beni ciddiyim abartmıyorum .
   Çok iyisin ya çok sağol çok teşekkür ederim düşünmen bile benim için yeterli:)
   Şuan kendimi baskıda hissediyorum sen benim için bu kadar düşünceliyken iyi bir şey kazamazsam .
   Emeklerim boşa giderse diye çok
   korkuyorum .
   12. Sınıfa geçerken her ay bir yazı yazacağım ben okul yazıları yazıyorum okumuşsundur .
   Okulumla alakalı yazılar yazıyorum .
   Lise sonrada her ay bir okul okul yazısı yazıp blogtan uzaklaşmamaya çalışacağım arada sana uğrayıp merhaba diyeceğim inşallah .

   Sil
 8. of baskı hissetmee. ya şu sınav baskısı zaten bütün türkiyede var. iyi bişi kazanırsın işallah da çok önemli değil yaa. kazanmasan da olur boşveer. bizim ülkede zaten işsizlik de var ve üniversite bitirip işe giremeyen de çok. ama yine de en iyisi kazanmak tabii. ama rahat olman lazım tamam mı bak. hergün ve stresli olmak iyi değil tamam mı sınavda. düzenli çalışırsan işallah rahat edersin kendine güvenli olursun. korkmaaa hiç. sınav senden önemli değil valla bak :) yazarsın tamam bloga. çok ders çalışmak önemli değil pratik çalışırsın hadi hayırlısııı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep :)
   Tamam kendimi çok baskı altına almayacağım ama çok teşekkür ederim :)
   O kadar okuyup işsiz kalmak insanı çok üzer ya bir de ailem benim için o kadar uğraşırken bu çok üzücü bir şey ya tamam çok çalışmak önemli değil önemli olan pratiklik bunu aklıma kazıycam .
   Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 9. Selam esra :)
  Lisenin son sınıfının ne kadar lanet bir yıl olduğunun farkına vardım geçen sene. Ama ben senin gibi değildim. Yani 11. sınıftan başladım sınav hazırlığı yapmaya. Son sene okulumun açtığı kursla başladım ben. Bana kalırsa kurs için 11. sınıf erken o yüzden sana sadece şunu söylemek istiyorum matematiği tekrar et. Ve eğer ki mümkünse son sınıfa başlamadan ygs matematiği bitirip son sınıf matematiğine başlamış ol. Evet biliyorum çok zor bir durum bu söylediğim ama madem ki bu kadar erken başlamışsın bari bir işe yarasın. Herkes son sınıfta ygs ye kadar matematiğin derdine düşer. Ondan sonra da lys ye kadar yine matematik çalışırlar. (Ben kendim sayısal okuduğum için söylüyorum) Ve lys ye çok az zaman kalana kadar fen derslerini kimse takmaz. İşte bu yüzden sen matematiği bitirirsen hem rahat bir hazırlık dönemi geçirirsin hem de diğer ana derslerine daha çok hazırlanarak çok güzel bir sıralama elde edebilirsin. Şimdilik benden bu kadar abartmayayım daha fazla yorumu :) Eğer daha çok tavsiyeye ihtiyacın olursa blogumdaki iletişim formundan bana ulaşabilirsin. İleriki zamanlarda da sana youtube dan çok güzel anlatımı olan hesaplar da önerebilirim istersen tabiki de.
  Umarım bu iki senen çok güzel geçer. Sadece şunu unutma psikolojin en önemlisi. Birçoğumuz bunu aklımızda tutamadık. (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep :)
   Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için :)
   Ama benim gibi ders çalışın bizim gibi öğretmen olup sürünmeyin diyen kafayı bozmuş öğretmenlerin varsa ve zamanında memurluk sınavını kazandığı halde hamile olduğu için mesleğinden vazgeçen bir annem olduğu için baskıdayım yani.
   Senin tavsiyelerine çok ihtiyacım var çok teşekkür ederim .
   Sınav sistemi değişecekmis ben lise sondayken böyle dedikodular var etrafta dershane hocalarıda öyle diyor aynı TEOG gibi olacak diye eğer öyle olursa çalışacak zamanım çok az olur .
   Bu yüzden her durumu düşünmeliyim bana destek olduğun için çok teşekkür ederim sınava yakın sizlerden bilgi almak isterim bana bu konuda yardımcı olursanız çok teşekkür ederim :)

   Sil
  2. Evet onu ben de duydum TEOG geliyormuş aslında bunu iyi değerlendirebilirsin daha düzenli çalışarak daha başarılı olabilirsin son sınıf konularında (:
   Tabiki de yardımcı olurum istediğin zaman bana yazabilirsin buraya mail adresimi bırakıyorum bir sorun olursa yazabilirsin :)
   drnblgn64@gmail.com

   Sil
  3. Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 10. baksana, sıla duran ve pianist deep adlı arkadaşlarımız gelcekti sana sınav için bişiler demeye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deeptone :)
   Çok teşekkür ederim pianist Deep bana iyi akıllar verdi :)
   Beni bu kadar düşündüğün için çok teşekkür ederim yakın zamanlarda bu konuyla alakalı yazı yazacağım .
   Bugün fizik kurşun vardi iyidi işte ama fizikte çok zorlaniyorum işte ona biraz ağırlık vereceğim .

   Sil
 11. Valla tavsiye verebilecek konumda olduğumu pek sanmıyorum canım. (direk geçişle üniversiteye gideceğim için) Yine de şunu söylemek istiyorum ne olursa olsun pozitif kalmaya ve stres yapmamaya bak. Evet önünde zorlu bir süreç olabilir ama bunun sonucunda hayatını kendi planlarına göre yaşayabileceksin. Buralarda olamayacağını da düşünme. Ne zaman yazmak istersen kaç gel 5 dakikalığına da olsa yaz bir şeyler. 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebrar :)
   10 .sınıfın ikinci dönemi stres yapmistim galiba bunun sebebi mahalleden tanıdıklarım 11 ler sonra dershaneye yazilinca üzüldüm ya yapamazsam diye ve çok streslendim ancak şuan iyiyim galiba 11 geçen öğrenci psikolojisi yaşamıyorum gibi arada 5 dakikalıgına da olsa yazmaya çalışacağım bir şeyler teşekkür ederim tavsiyen için stres yapmamaya calisacagim .

   Sil
 12. Öncelikle Allah kurtarsın :D mezuna kalan biri olarak elimden geldiğince yardımcı olmaya sorularını cevaplamaya çalışırım. Sınav tabi ki önemli ve geleceğini belirleyecek kaldı ki ailen o kadar emek harcadıktan sonra sende güzel bir şeyler yapıp onları mutlu etmek istiyorsun ki pek çoğumuzun hisleri bu yönde .kendimizi de geleceğimizi de düşünürüz ama aileyi mutlu etmek gururlandırmak bir tık daha önde gider bende öyleydi :D . Ama üstünde baskıyı hissetmek senin için daha da zor yapar bu zamanları .Bence şu anda ufak tekrarlarla başlamaak ve okuldaki notlarını yüksek tutmak daha iyi olacaktır.Blogumdada konuyla ilgili bir şeyler var .umarım biraz yardımım dokunur :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıla :)
   Evet okul notlarımı yüksek tutmalıyım :)
   11 hem LYS için çok önemli :)
   Şuan kirstan geldim birazdan bloğunuzu ziyaret edip bilgi bilgi alırım.
   Teşekkür ederim :)

   Sil
 13. Ben bu sınavları hiç umursamıyorum arkadaşlarım deliriyor babam zaten umudu kesti sonum belli benim :D ama inşallah sen istediğin sonuçlara varsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saliha :)
   İnşallah varırım :)
   Sende bence başlamalısın :)
   Kendine güven ve başla

   Sil
  2. İnanır mısın ben hayatımda bir kere bile ders çalışmadım , zor geliyor o yüzden ve pekte umursamıyorum yani sınav günü mışıl mışıl uyumuşluğum bile var . Neyse inşallah herkesin sınavı iyi geçer ^^

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kiss Me Tayland konusu

Cheese İn The Trap konusu ve yorumum

YGS VE BEN VOL1