Kimi ni todoke :Bir masal

Bir Japon animeyle size merhaba diyorum.
Yazılılardan dolayı bloğa pek giremiyorum .
Çok önceden izlediğim bu Japonya'da ve Türkiye'de çok popüler ve tatlı bir anime ancak fazla uzatmamalılardı  yani anlatılmak istenen 25 bölümde anlatmalıydılar ancak +13 bölüm daha yapmışlar .Size çok uzatmadan konusuna geleceğim. ( bizde zaten sadede gelmenin bekliyorduk :p) Dizinin konusu herkes bildiğinden ben masalsı şekilde anlattım bakalım beğenecek misiniz ?Bir zamanlar uzak diyarlarda daha japonya'da Kazehaya adında bir prens yaşarmış kibar , yardım sever biriymiş yani tam bir prensmiş .Bir gün uzun bir yolculuğa çıkar ve kaybolur . Siyah zit gibi saçlı , bembeyaz tenli hayalet gibi görünen bir kız ona yolu gösterir.Prens kıza aşık olur ancak köy halkı onun hakkında kötü dedikodular söylüyorlarmış.
Peki buna rağmen prens Kazehaya bu kıza ulaşabilecek mi ?
Kaizawa adında prensle evlenmeyi kafayı koymuş güzeller güzeli bir kız ve Kento adında gösteriş budalası bu siyah zit gibi saçlı kıza kayafıyı koymuştur.Ama prense bu konuda yardımcı olan : Ryu ,kendisi odunlukta tam bir dünya markasıdır .
Chizu,erkek gibi davranan ancak aşırı duygusal olan deli kız.Ve son olarak Ayene süslü pakize kurnaz ve olgun karakterin yardımıyla Sawako'ya yani zit saçlı kıza ulaşma çabalarını anlatan dizi:)

Bunları koymazsam olmaz  !
alıntıdır

Kıskanç Kazehaya 'da bakın siz hele :)
Alıntıdır 
Sawako'ya merhaba diyin .
Alıntıdır
Pim seni çatlak yaptın yine yapacağını ;)

Umarım benim masalımı beğenmişsinizdir.

Yorumlar

 1. ben bunun dizisini izlemiştim çok güzeldi animesini henüz izlemedim ama anlattığın kadarıyla o da çok güzele benziyor. Teşekkürler.
  Bu arada yanlışlıkla yorumunu sildim hem de okumadan üzgünümmmm :(

  YanıtlaSil
 2. Sorun değil.Bende fimini izlemedim .Bir ara konuda izleyip animeyle karşılastirmasını yapacağım :)

  YanıtlaSil
 3. animesini çok sevmiştim, dizisini de oldukça beğenmiştim ama hiç sawako ile kazahaya'nın hikayesine böyle masalımsı yaklaşmamıştım, okurken çok keyif aldım. ^^

  YanıtlaSil
 4. Beğenmene sevindim.
  Zaten hikaye peri masalı gibiydi, o yüzden öyle bir hava katmak istedim :)

  YanıtlaSil
 5. Merhaba sizi takip ettim ancak blogger'da yeniyim destek için sizde takip ederseniz sevinirm :)http://lavvienrose.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 6. Bende yeni sayılırım aslında :) hemen takip etmeye başlıyorum :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kiss Me Tayland konusu

Cheese İn The Trap konusu ve yorumum

YGS VE BEN VOL1